1. dubna 2012

Háčkovaná beruška


Možná znáte z mých návodů na MMB...

Jednoduchá aplikace na čepičku, kabelku, svetřík... hotová je během čtvrthodinky...zvládnou bez problémů i začátečníci, takže hurá do toho!
Budete potřebovat zbytky červené a černé příze (já jsem použila Hobby od Vlnapu), háček na přízi odpovídající síly (u mě 3.5) a silnou jehlu na šití s velkým ouškem.
Nejdříve si uháčkujeme řetízek ze 7 řetízkových ok, který spojíme pevným okem do kroužku.
Do tohoto kroužku vháčkujeme první polovinu tělíčka berušky: 2 řetízková oka - 1 dlouhý sloupek - 5 dvojitých (dvakrát nahozených) dlouhých sloupků - 1 dlouhý sloupek - 2 řetízková oka, která ukotvíme pevným okem do kroužku z řet.ok.
Stejným způsobem uháčkujeme i druhou polovinu tělíčka berušky, ukončíme pevným okem a uzavřeme práci.
Pokračujeme hlavičkou: uháčkujeme řetízek z 5 řetízkových ok, která pevným okem spojíme do kroužku. Do tohoto kroužku vháčkujeme 9 krátkých sloupků, ukončíme pevným okem a uzavřeme práci. Necháme si delší konec příze na vyšití tělíčka a teček.
Hlavičku přišijeme k tělíčku a vyšijeme jeho střed. Kroužek z řet.ok v tělíčku neutahujeme, necháme tam záměrně mezeru a vytáhneme jí do délky. Pokud by se stále rozevírala, při vyšívání tělíčka nabereme nitky z obou stran středové mezery a přitáhneme je jemně k sobě. Zapošijeme všechny volné konce příze.

Nakonec vyšijeme tečky na obou stranách tělíčka a máme hotovo! Pokud by se vám beruška kroutila, můžete jí před našitím lehce přežehlit přes slabší bavlněnou látku (např. starý kapesník). Berušku můžete použít na čepičky, kloboučky, šátečky, trička, svetříky, no prostě kam vás napadne. Po našití můžete ještě vyšít tykadla, aby byla beruška dokonalá :-).


HÁČKU ZDAR!


9 komentářů:

 1. Moc hezká určitě vyzkouším :o) Děkuju za návod :o)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc krásná beruška... jen je mi záhadou, jak jste berušce udělala tečky?

  OdpovědětVymazat
 3. Díky... pokud jde o tečky, nic složitého, jsou vyšité, je to napsáno u posledního obrázku :D...

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý den, moc děkuji za návod, jsem úplný začátečník s háčkem, ale berušku jsem zvládla:-).

  OdpovědětVymazat
 5. When you invest in builder's huts then you can immediately start
  to upgrade the towers which are solid defenses. Hopefully, you are now prepared with strategies
  to enhance your gaming. You can also determine how much they can chat with others while online.  Feel free to surf to my page ... clash of clans gemmes gratuites

  OdpovědětVymazat
 6. This is a topic which is near to my heart... Cheers! Where are your contact details though?


  My page ... soy votive candles, perfecteyes.com,

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den,jsem na tom stejně jak pisatelka,do berušky jsem se pustila děkují za vaše návody

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny vaše milé komentáře :o) jsem ráda, že jste se u mě zastavili... A pro anonymní komentující - podepisujte se prosím, případně na sebe vložte i odkaz (pokud se známe z FB nebo MMB), jinak nemám tuchu, kdo mi to vlastně tak pěkně píše :o)!