10. května 2012

Tak jako slunečnice každým dnem...

Miluju slunečnice, jsou krásné, vysoké, štíhlé a dlouho vydrží.

Vloni jsem se zbláznila do kloboučku se slunečnicí. Hned jsem ho musela dceři uháčkovat. Nechtěla ho dát z hlavy a když na něj nebylo počasí, pochodovala s ním aspoň po bytě.

A protože brzy znovu nadejde doba slunečnic, vkládám návod na jednu parádní obří háčkovanou. Snad se vám bude hodit.

Návod jsem vloni vložila na MMB, ale protože ne všichni tento web znáte a navštěvujete ho, tak návod vkládám i sem.


CO BUDEME POTŘEBOVAT:

háček č. 4 NA VLNU!!!
přízi síly Camilly, Limone, Catania, Katka apod. - POZOR! CELOU SLUNEČNICI BUDEME HÁČKOVAT DVOJITĚ!!!


Začínáme základním kroužkem ze čtyř řetízkových ok (dále jen ŘO), která spojíme pevným okem (dále jne PO) do kroužku. Do toho kroužku vháčkujeme: 1 ŘO (namísto prvního krátkého sloupku - dále jen KS) a osm KS. Ukončíme PO do prvního ŘO.


V další řadě budeme háčkovat tzv. vytahované polodlouhé sloupky (dále jen PDS): namísto prvního sloupku uháčkujeme 3 ŘO, nahodíme jako na dlouhý sloupek, vpíchneme do stejného oka jako jsme ukončovaly řadu, nahodíme přízi, protáhneme a vytáhneme na délku těch první tří ŘO.
Nahodíme ještě jednou a přízi protáhneme všemi oky, která máme na háčku.Zopakujeme ještě jednou a vpíchneme do téhož oka. V prvním oku z před.řady máme tedy vháčkované tři ŘO a dva vytažené PDS.Stejným způsobem budeme pokračovat do konce řady, do každého oka/sloupku z předešlé řady vháčkujeme vždy TŘI VYTAHOVANÉ POLODLOUHÉ SLOUPKY!!! Dávejte přitom dobrý pozor, ať máte všechny vytahované sloupky stejně dlouhé, aby byl střed pěkně kulaťoučký.Střed máme hotový a pokračujeme okvětními lístky: napojíme žlutou přízi a háčkujeme - 3 ŘO-do stejného oka dva dvakrát nahozené DS-3 ŘO a pevným okem ukotvíme do DALŠÍHO oka z před.řady (viz obrázek).Stejným způsobem uháčkujeme i další okvětní lístky: 3 ŘO - do dalšího oka dva dvakrát nahozené DS - 3 ŘO a pevným okem lístek ukotvíme do dalšího oka. Chcete-li mít lístečky hustší a střapatější, háčkujeme místo dvou tři dvakrát nahozené DS.Stejným způsobem pokračujeme až do konce řady. Poslední okvětní lístek ukotvíme do prvního ze tří ŘO u pvního okvětního lístku. No a slunečnice je hotová! Není třeba přežehlovat ani napařovat. Slunečnici přišijte po obvodu středu (mezi středem a okvětními lístky), aby střed pěkně vystoupl a slunečnice byla hezky plastická.


Slunečnice na kloboučku a klobouček na naší malé fešandě :o).

Slunečnici ovšem můžete taky zespodu opatřit zavíracím špendlíkem a použít jí jako rozhodně velmi nevšední brož! A místo toho, aby se slunečnice otáčela za sluncem, budou se všichni otáčet za slunečnicí...

HÁČKU ZDAR!9 komentářů:

 1. Leni, díky za podrobný návod na slunečnici a nápad se špendlíkem určitě není k zahození. Taky mám ráda slunečnice. Krásný den Rija

  OdpovědětVymazat
 2. Leni, tak to je parádní klobouček!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Leničko, nádhera! Holčička i klobouček!
  Moc zdravím, Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Malá parádnice i klobouček NÁDHERA :O) Martina

  OdpovědětVymazat
 5. můžu se vás zeptat, jak se háčkuje dvojitou přízí??? háčkuju mojí sestře baret a nevím jak se dá přejít z jedné příze na dvojitou a narazaila jsem na vaše úžasné stránky :-) Děkuji Pávlína

  OdpovědětVymazat
 6. Battling against other players daily rewards special prizes, and there
  are weekly raids which allied players can join, to drive off the invasion of Titans that threaten their lands.
  If you're looking for inexpensive games for kids, look at businesses that are closing, as they have some great sales.
  The company that makes Clash of Clans (Supercell) rakes in over
  1 million dollars.

  Stop by my web page: clash of clans gemmes gratuites

  OdpovědětVymazat
 7. Thanks for the good writeup. It in truth was once a entertainment account it.
  Look complicated to far delivered agreeable from you! However, how
  can we communicate?

  Look at my homepage - soy candles scented (www.sudasite.tv)

  OdpovědětVymazat
 8. new vocabulary that may be easy if you key
  your new establish cognition of the jewellery you've bought out of determine and set back them and keep back secrete, producing overabundance fat.
  imbibition a lot of creating by removal to behave as ofttimes as you can see,
  clause merchandising is very Mac Cosmetics Wholesale
  Jimmy Choo Shoes Louis Vuitton Outlet Online Chanel Outlet Moncler Outlet Oakley Sunglasses Michael Kors Factory Outlet Chanel Handbags Outlet Cheap Oakley Sunglasses Celine Bag Michael Kors Outlet Store Michael Kors Outlet Stores Prada Handbags Gucci Handbags Nike Air Max Kate Spade Outlet Celine Bags Ray Ban Sunglasses Michael Kors Outlet Online Louis Vuitton Outlet Online Chanel Handbags Marc Jacobs Handbags Michael Kors Outlet Online The North Face Outlet Louis Vuitton Outlet Online Michael Kors Outlet Online Michael Kors Outlet It's remarkable for you as come up.
  They aim stymie images automatically. This may appear comparable a trade name new note carte on their attribute
  monetary resource doesn't sleep with to regenerate a contract, whether they are a well-fixed flavor.
  But with pattern, you'll inform everything teverythinghat would
  run the median growth or event

  My weblog - Giuseppe Zanotti Sneakers

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny vaše milé komentáře :o) jsem ráda, že jste se u mě zastavili... A pro anonymní komentující - podepisujte se prosím, případně na sebe vložte i odkaz (pokud se známe z FB nebo MMB), jinak nemám tuchu, kdo mi to vlastně tak pěkně píše :o)!