4. listopadu 2012

TVOŘILI JSME VE ŠKOLCE

Naše mateřinka pořádá každý měsíc tvořivé odpoledne pro rodiče s dětmi. Září a říjen jsme bohužel prošvihli, jelikož malá nabyla dojmu, že přes prázdniny byla zdravá dost, takže je opět čas na nějakou tu chorobu (v říjnu byla ve školce 6x, slovy šestkrát).

Ale listopadové už nám vyšlo a myslím, že moc pěkně.

Vyfasovali jsme dřevěnou krabičku, barvy, ubrousky, lepidla, kamínky, fazolky a jiné ozdůbečky, a zbytek už byl na nás a na naší fantazii.


Musím naší meluzínu pochválit (pod vlivem posledních týdnů měním inkognito oslovení mého mladšího potomka, princeznička už jaksi přestává být na pořadu dne; byla násilně odsunuta do pozadí mohutně se formující silnou osobností, která nabírá sílu vichřice a zvukových efektů meluzíny; v tom lepším případě). Nevrhla se do šíleného bezhlavého barvení jako jiní školkáčci, ale naopak velmi uváženě si vybrala barvy, kterými chce krabičku ozdobit, a s nemenší uvážeností se je jala na krabičku nanášet.

Jakýkoliv pokus kohokoliv o nezřízené počmárání rodícího se uměleckého díla odměňovala brutálně zamračeným pohledem a výhrůžným vrčením. Musím říct, že to tedy zabírá, holčičky kaměněly v pohybu na půl cesty a třeštily oči, kluci se stahovali s výrazem zvěře zatlačené do kouta a netroufli si už zhola nic.

Víčko bylo blahosklonně přenecháno do mé tvořivé péče, ubrousek si meluzínka vybrala sama, já už jen tupě lepila a střihala. Nakonec jsme dílko korunovaly malou flekatou fazolkou, která vypadá, jako by se a tom ubrousku už narodila. Musím říct, že ač jsou na krabičce patrné dosud neumělé dětské ručky, moc se nám povedla a opravdu se mi líbí.


Přesunuly jsme se o stoleček vedle, vzaly si dva plátěné ubrousky, rozpůlenou bramboru, tu vydatně pomazaly oranžovou temperou, natiskaly na ubrousek, nechaly uschnout a černou fixou domalovaly halloweenské ksichtíky. 

 

Tohle tvoření mě fakt nadchlo, protože je velmi jednoduché (na ubrousky rozstříháme staré plátěné prostěradlo, které má už zenit za sebou) a přitom rychlé a děti opravdu hodně baví.

Takže pro domácí tvoření opravdu doporučuju!

Cestou domů jsme se brouzdaly listím (jak já to miluju!) a malá je sbírala. Už se nám lisují pod mými šanony s návody na pletení a háčkování (jsou to už pořádné cihly). A k nim přibylo jedno plané jablíčko; vůní mi připomíná kdouli.Listy mají vskutku nádherné barvy, miluju jejich úžasné nedokonolanosti a kresbu, kterou dokáže vykouzlit jen pan Podzim.22 komentářů:

 1. Krásné tvoření :) Moc se vám to povedlo..Pěkný zbytek víkendu Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Leni, děkujeme moc! Krásnou neděli i vám! L.

   Vymazat
 2. No to je paráda, pekný zvyšok víkendíku. Gabi

  OdpovědětVymazat
 3. Leni, to muselo být krásné odpoledne. A tvořeníčko se vám náramně povedlo.
  Krásnou neděli ... Věra

  OdpovědětVymazat
 4. Krásné tvoření a ta fazolka tam opravdu patří. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Leni, moc pěkné tvoření,to máte ve školce příjemné akce. Zaujaly mě hlavně dýně na prostěradle, úžasný nápad!

  Andrea

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Andrejko, mě se ty dýně taky moc líbily, je to bezva nápad. L.

   Vymazat
 6. Leni,muselo to být moc pěkné odpoledne pro vás,holky.Ta fazolka,to je jako třešnička na dortě.Jste šikulky a už ted se těším,co budete tvořit další,vánoční měsíc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Evko, bylo to bezva. Už se taky těším na vánoční tvoření, snad nějaké opravdu bude :o) pá, L.

   Vymazat
 7. Super nápad na školkové akce, to by se mi taky líbilo! Bych mohla zkusit navrhnout paní učitelkám, ony jsou docela pro každou špatnost, tak by se to třeba mohlo taky ujmout! Ten nápad s bramborou a ksichtíky je naprosto dokonalý a moc se mi líbil tvůj popis celé akce! My už máme listy vylisovaný, část i použitou a zbytek čeká na míse v obýváku:-). Přeji ti krásný začátek nového týdne!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Petro, to určitě navrhni, já to můžu jen pochválit a doporučit, účastní se vždycky dost rodičů a je to moc príma odpoledne!

   Vymazat
  2. Moc Tě zdravím Leni....koukám,že jste si akci ve školce pěkně užili.Občas také nějaké výtvarné odpoledne vymyslíme a maminky jsou moc spokojené...je to fajn se takhle sejít a zároveň si popovídat jinak než jen mezi dveřmi.
   Měj se prímově...Jana

   Vymazat
  3. Ahoj, Jani! No je to vážně príma, jsem moc ráda, že se to u nás ve školce koná, jak píšeš, člověk s učitelkami může poklábosit víc a jinak. Taky jsem s tím moc spokojená! Hezký večer, L.

   Vymazat
 8. Leni, v naší školce se tomu říká radostná chvilka moc ráda na to vzpomínám. Tvořili jste parádně! Bramborové razítkování je tedy fakt super!
  Přeju hezký večer, pa Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Helenko, moc nás to bavilo (nevím, koho víc :D) pá, L.

   Vymazat
 9. Úžasný tvořivý den jste si spolu prožily :o)A ty listy to jsou fakt krásné barvičky.Martina

  OdpovědětVymazat
 10. Lenka tak to sa Vam teda podarilo, uzasna krabicka :) Nellie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Nellie, mám přesně ten samý pocit :o) pá, L.

   Vymazat

Děkuji moc za všechny vaše milé komentáře :o) jsem ráda, že jste se u mě zastavili... A pro anonymní komentující - podepisujte se prosím, případně na sebe vložte i odkaz (pokud se známe z FB nebo MMB), jinak nemám tuchu, kdo mi to vlastně tak pěkně píše :o)!