25. června 2013

LEVANDULOVO

Je čas levandule. Právě krásně kvete a voní. A sbírá se a suší, aby vydržela vonět co nejdéle.

Nejsem extra příznivec levandule. Pro mě coby rodilého alergika je její vůně příliš intenzívní. Ale nějak si nemůžu pomoct. Levandule je pro mě synonem slunného skorojihu, zejména Francie a Itálie, kde jsem nikdy nebyla a moc ráda bych se tam někdy podívala.

Proto jsem víc než zaplesala, když jsem kousek od místa své nové práce objevila obchůdek s příznačným názvem Levandule.

Se svolením milé paní prodavačky jsem pořídila pár fotografií, jejichž prostřednictvím vás zvu k návštěvě a nákupu.

Už zdálky nezaměnitelná vůně a typické výrobky lákají do malého obchůdku, zařízeném ve stylu Provence.

Najdete zde různé koše a košíky, drátěné i proutěné, truhlíky, plechové, porcelánové i keramické hrníčky, mističky a jiné nádobí, prostírání, dřevěné dekorace, věnečky, anděly a andělské víly (ty se mi obzlášť líbí, asi příště neodolám), lucerny a svícny, marseillská mýdla, obrazy, hodiny, různé textilie, vonné sáčky i svíčky, čaje, levandulovou čokoládu a spoustu dalších krásných věcí. Dokonce i originální provensálské koření, které prodávají přímo z jutového pytle na lopatky! To fakt můžu...

Tak pojďte dál!


 
 
 Neodolala jsem a koupila pro paní učitelky do školky čtyři přírodní mýdla v různých vůních, na která uháčkuju nějaké pěkné futrálky.

A pro nás domů pár lopatiček sušených levandulových květů, ze kterých vyrobím voňavé a moly odpuzující pytlíčky do skříní, a přírodní sůl do koupele s růžovými květy. Sušenou levanduli i koupelovou sůl (mají i s levandulí) sem dovážejí v jutových pytlích a sypou vám jí rovnou do papírových, celofánových nebo dárkových sáčků, podle vašeho výběru.

Kupodivu jsem tam nedostala alergický záchvat, takže se tam brzy jistě vypravím znovu.

A všem, co to nemáte až zas tak daleko, můžu návštěvu opravdu doporučit! Jihumilné srdce si tu vskutku přijde na své ;o). Obchůdek má rovněž svůj web a e-shop, najdete ho tady.

KRÁSNÝ, LEVANDULÍ PROVONĚNÝ VEČER A DÍKY ZA VAŠÍ NÁVŠTĚVU!

18 komentářů:

 1. Ahoj Leni...
  je to krása, obchůdek znám, tedy spíše jejich e-shop.
  Měj se krásně, pa Martina ♥

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný obchůdek leni,taky bych tam asi nechala nějakou tu korunu.Krásný den bez alergií přeji!Marcela

  OdpovědětVymazat
 3. No voní až sem, Leničko!
  Díky za info!
  Přeju hezký večer, pa Helena

  OdpovědětVymazat
 4. Leni moc děkuju za podělení se, úplně mě to připomnělo moje dovolené v Provence, když jsme ještě jezdívali na dovolenou.... a za odkaz taky díky!

  OdpovědětVymazat
 5. Mankote, Leni Ty pracuješ v Karlíně? Já jsem tam bydlela a mám tam maminku, často tam jezdim :o)

  OdpovědětVymazat
 6. Úplně tu levanduli cítím, já jsem dostala zájezd do Provence ke čtyřicátinám, byla to nádhera a ráda bych se tam podívala znovu. Leni, měj se hezky. P.

  OdpovědětVymazat
 7. Leničko drahá, více takových obchůdků. To je pohlazení pro duši a pro oko. Závidím ti, že ho máš tak blízko a můžeš se zajít kdykoliv pokochat. Pá Lea

  OdpovědětVymazat
 8. Leni ty sa máš, kúsok Francúzska skoro pod oknami práce. Levanduľu milujem, jej vôňa je tak krásna. Do oka mi padli aj pletené nákupné tašky, ideálne na letné potulky mestom.

  OdpovědětVymazat
 9. Ty bys mohla od hodiny pracovat v reklamě:-)) Zlatem by tě platili:-))))
  Hmm, určitě by se mi něco hodilo, asi tak půlka obchodu, tak to mám docela štěstí, že to mám tak z ruky:-))
  Ajka

  OdpovědětVymazat
 10. Leničko,to u vás máte krásný obchůdek a jak jsi jej krásně popsala...měj se krásně a užijte si poslední školní dny...papa K.♥

  OdpovědětVymazat
 11. Krása!!!!Takové obchůdky miluji a levandulku také :-)Jsem ráda,že balíček dorazil,krásný týden!

  OdpovědětVymazat
 12. Leni , to si teda našla úplne úžasný obchodík,ja by som tam zostala možno aj celý deň, kým by som sa nasýtila tej krásy.Ďakujem, že si nám ho ukázala,krásny deň Ti orajem

  OdpovědětVymazat
 13. Leni tak to je nádhera :o) Martina

  OdpovědětVymazat
 14. Myslím, že by mě takový "obchůdek", asi zrujnoval:-D

  OdpovědětVymazat
 15. Děkuji za tip, včera jsem obchůdek navštívila. Jsem také alergig, levanduli jsem nijak nemilovala kvúli její dráždivé vůni, ale v tomto obchůdku mi bylo dobře. Jindra

  OdpovědětVymazat
 16. Leni, tak v tomto obchodě bych asi omdlela! To je nádhera! Připadala bych si jako Alenka v říši divů! :-)
  Mě stačí, že jdu kolem galanterie a peněžence kručí v břiše, neb nikdy nezapomenu do obchodu vejít! :-D A teď mít tady i tento obchod, tak bych byla asi brzy na mizině! :-) Nádhera! :-)
  A paním učitelkám jsi vytvořila nádherné dárečky. :-)

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny vaše milé komentáře :o) jsem ráda, že jste se u mě zastavili... A pro anonymní komentující - podepisujte se prosím, případně na sebe vložte i odkaz (pokud se známe z FB nebo MMB), jinak nemám tuchu, kdo mi to vlastně tak pěkně píše :o)!