2. prosince 2013

TŘESKUTĚ ŠIK!

Tak vás všechny po delší době opět zdravím!

Pár dní už jsem tu nebyla a jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že počet vašich návštěv už se přehoupl přes milion! Páni, to je úžasné! Všem svým věrným i těm, kteří zavítali teprve nedávno nebo dnes poprvé, moc moc děkuju za přízeň!

Jako malou odměnu jsem si pro vás přichystala návod na háčkovanou retro čepičku. Jedna moje návštěvnice jí nazvala "Eliotka", podle kloboučků prvorepublikových dam. No, když se na ní pořádně zadívám, je jim vlastně docela dost podobná.

Hned zkraje bych ráda podotkla, že na způsob, jakým se tato čepička háčkuje, jsem přišla sama, od nikoho jsem ho neokopírovala. To je pro pořádek, protože jsem na jednom anglickém a na jednom slovenském webu našla návody na tyto čepičky na prodej, za poměrně velký peníz, na můj vkus.


MATERIÁL:
 • dospělá velikost (obvod 54-56 cm) cca 100g středně silné příze (např. Standard-hnědá, Lada Luxus-zelená)
 • dětská velikost (obvod 52 cm) cca 75g
 • háček č. 5mm a 4mm na vlnu
 • zbytek jinobarevné příze na kytku a velký knoflík nebo korálek (alternativně)
 • silnější jehla s větším ouškem, nůžky


POUŽITÉ ZKRATKY:
PO - pevné oko
ŘO - řetízkové oko
KS - krátký sloupek
PDS - polodlouhý sloupek (polosloupek)
DS - dlouhý sloupek
DDS - dvakrát nahozený dlouhý sloupek (dvojitý dlouhý sloupek)


POSTUP:

Jak jste mohli vypozorovat z titulní fotky, čepička se háčkuje ve dvou krocích: začínáme od čela na polovinu ok celkového obvodu hlavy, háčkujeme v pruzích a lícových/rubových řadách sem a tam přes temeno hlavy k týlu. Potom strany stáhneme a přiháčkujeme spodní pružný lem.

Než začneme háčkovat, změříme si dobře obvod hlavy, na kterou háčkujeme. Počítáme s tím, že čepička bude trochu pružná, ne sice tolik, jako pletená, ale bude.

Na dospělou osobu mi celkový počet ok vyšel na 88, tj. polovina 44 ok, na dětskou 80 ok. Počet ok si samozřejmě přizpůsobte svým potřebám.

Rozpis je na dospěláckou čepičku, na dětskou je postup stejný.

Háčkem č. 5mm na vlnu tedy nahodíme 44 ŘO + 1 ŘO na otočení. Práci otočíme a háčkujeme zpět. Pokud není uvedeno jinak, háčkujeme jeden sloupek/oko do každého oka z předchozí řady.
Horní žebrované řady háčkujeme vždy POUZE ZA ZADNÍ NIT oka, tím dosáhneme plasticity vzorku.

1.ř.: oko u háčku vynechat, do dalších 3 po jednom PO, do dalších tří po jednom KS, do dalších tří po jednom PDS, dále háčkujeme DS a to dokud nám nezbyde posledních 9 ok. Do těch zrcadlově zopakujeme začátek řady, tj. 3 PDS, 3 KS, 3 PO.
Uháčkujeme 1 ŘO a práci otočíme.


2. ř. a všechny další řady háčkujeme stejně jako 1. řadu a to vždy ZA ZADNÍ NIT oka!

NEZAPOMEŇTE, ŽE OKA MUSÍ TZV. LÍCOVAT, TJ. PEVNÁ OKA MUSÍTE HÁČKOVAT DO PEVNÝCH OK, KRÁTKÉ SLOUPKY DO KRÁTKÝCH SLOUPKŮ, POLOSLOUPKY DO POLOSLOUPKŮ A DLOUHÉ SLOUPKY DO DLOUHÝCH SLOUPKŮ Z PŘEDEŠLÉ ŘADY!


Práce po dokončení třetí řady. Čepička už se začíná tvarovat.


 Zde je vidět detail začátku/konce řady. Tím, že směrem ke krajům snižujeme velikost sloupků, docílíme toho, že konce budou téměř špičaté a prostředek široký.


 Práce po deseti dokončených řadách.


 Čepička už se začíná stáčet do lodičky.


Po třinácti řadách.


Po 23 řadách, pro dospěláckou velikost tento počet řady postačí. Práci přeložíme napůl tak, aby první a poslední řada byla lícem nahoru.


Práci ukončíme a odstřihneme delší přízi, kterou navlékneme do jehly s větším ouškem. Potom Z LÍCU jehlu podebereme první oka řad...


... protáhneme přízi a pořádně stáhneme. Přízi protáhneme zrubu zpět a pořádně zajistíme proti vyklouznutí. Bok čepičky by se nám měl takto stáhnout. Je to trošku pracnější a je třeba být pečlivý, aby to pěkně vypadalo, ale ta námaha za to stojí.


Totéž uděláme i na druhé straně. Tato stáhnutí budou na bocích čepičky, nad ušima.

Vezmeme menší háček (4mm) a od prostředka jedné strany z dlouhých sloupků (to bude zadní šev) uháčkujeme okolo celého spodního obvodu jednu řadu DS. Na straně, kde jsme začínali, vpichujeme pod zbylé smyčky z ŘO základního řetízku, na straně, kde jsme končili, vpichujeme klasicky pod obě horní smyčky DS poslední řady horní části čepičky.

Další řady budeme pak střídat jeden přední dlouhý reliéfní sloupek (modrý obrázek) jeden zadní dlouhý reliéfní sloupek (žlutý obrázek).


Lem uháčkujeme do potřebné délky, mě stačilo 8 řad. 


Místo stáhnutí na bocích můžete na jedné straně zakrýt např. kytičkou nebo pošít korálky či knoflíky. To už je na vás a vaší fantazii.


Chcete-li si vyhrát, můžete háčkovat každou řadu v horní části jinou barvou nebo víc barev použít v lemu. Fantazii se meze nekladou.

Ať se práce daří a návod je vám k potřebě!

KRÁSNÝ ADVENT A HÁČKU ZDAR!

Pa, L.141 komentářů:

 1. Lenko, čepička je nádherhá. Gratuluji k tak velké návštěvnosti. A ani se nedivím. Máte blog plný úžasných nápadů.
  Tereza

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Terko! Díky moc! Krásný večer, L.

   Vymazat
  2. Můj veliký dík za naprosto perfektní nápady s postupy pro nás, které občas "nevíme co rukama" :-)
   Přeji samé krásné dny!
   Pavla

   Vymazat
  3. čepice je nádherná, ale vůbec všechno co tady zveřejňujete. Už jsem viděla u velkého množství nabízených výrobků výrobky podle vašich návodů.Mějte se moc hezky a obdivuji váš talent. Zd.

   Vymazat
 2. Leni, čepice je parádní, jsi šikulka ........

  OdpovědětVymazat
 3. Určitě někdy zkusím! ;) Je úžasná. Dík za návod ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Leni, velké díky za návod, třeba to konečně bude čepice, ve které nebudu vypadat jako (dámy prominou) blb. Hezký adventní čas, Radka

  OdpovědětVymazat
 5. Gratuluji milionářko :-) Čepice je nádherná, ostatně jako všechny Tvoje háčkované věcičky. Leni, krásný adventní čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Pavli :o) kdyby se tak stejně snadno sbíraly i ty korunkové miliony :o)

   Vymazat
 6. Blahoželám Leni. To je úžasné. Krásny advent Ti prajem. Andrea

  OdpovědětVymazat
 7. Leňulko, gratuluji k Tvému prvnímu milionu a jako jedna z mnoha nemilionářek moc děkuji za tak krásný dárek, který si nám dala v podobě návodu na krásnou pokrývku hlavy, nám "nemajetným" :-)) Krásný advent Anička

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Ani! Nepochybuju, že svého první milionu dosáhneš brzy, protože jsi nasadila ďábelsky vysoké tempo a vysokou laťku! Držím palec! Pa, L.

   Vymazat
 8. Ahoj Leni, krásný počet shlédnutí:-) tak ať návštěvy stále přibývají. Děkuji za návod, čepice se mi líbí a tak bych si ji udělala:-) - musím mrknout do syslírny, jaký materiál je k dispozici. ahoj a hezký večer. Zuzana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Zuzko, díky moc! Držím palec, ať se dílo podaří!

   Vymazat
 9. Leni, čepičku máš kouzelnou!!!! Opravdu, moc moc pěkná!!! Děkuji také za návod, ale myslím, že budu na něj jen koukat a Tobě tiše závidět za krásnou ozdobu hlavy :) Moc si ji užij! I malá princezna! :) Měj se krásně, papa, Jola

  OdpovědětVymazat
 10. Tak ta se ti zase moc povedla!!! Ještě kdybych tak měla, dost šikovně urobenou hlavinku na nošení:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Renatko! Mno, však já mám taky teprve druhou, bo v čepici vypadám jak jojo. Ale namrzlé uši a nastydlé čelo mě postupem času přesvědčily, že je naprosto pumpička, jak vypadám, hlavně že mě nezebe :o)

   Vymazat
 11. Fiha Lenka, tak to som ani nedufala, ze tu das navod na tuto retro ciapku ale mozno casom vyskusam spravit bud pre seba alebo pre niekoho z rodinky :) Pekny vecer, Nellie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Nellie, určitě jí vyzkoušej, Ty jsi na čepice vyložený typ! Držím palec, ať se podaří!

   Vymazat
 12. Leničko, co malá Meluzínka? Už je zdravá? Mám recept na bezinkový ocet, který snižuje horečku. Čepička je krásná. Díky za návod. Přiznám se že sem jukám každý den. Hezký večer. Ivana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Ivanko, už je v pohodě, zítra mastí do školky, nacvičovat besídku, už se nemohla dočkat, nebyla k udržení. Díky moc a pá, L.

   Vymazat
 13. Leni, moc děkuju za návod. Je krásná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač, Hani, já děkuju za přízeň. Pa, L.

   Vymazat
 14. Jarka od Poděbrad2. prosince 2013 v 21:47

  Leničko,děkuji za všechny a gratuluji k prvnímu milionku,ono se to nezdá ale kuk sem,kuk tam a je to doma:-) .O čapku se určitě pokusím návod je srozumitelný jako ostatně vše od Tebe.Pozdravuj dítátka ,doufám,že už bez choroby a užijte si krásný advent,pa Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaruško, nemáš vůbec zač! Já děkuju Tobě a všem za tu úžasnou přízeň a podporu! Držím palec, ať se čepka podaří! Kdyby to nešlo, piš! Pa, L.

   Vymazat
 15. Leni,tak tahle čapka je naprosto dokonalá.....skutečně šik:-),díky za sdílení návodu,ráda vyzkouším:-)
  Hezký advent,Jitka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Jitko! Vyzkoušej, určitě se podaří! Pa, L.

   Vymazat
 16. Leni, čepička je parádní a návod taky. Hned jak bude čas, vyzkouším. A gratuluju k "melounu"! Pohodový advent! Adriana

  OdpovědětVymazat
 17. Čepička se mi moc líbí, návod je perfektní, teď se jen pustit do háčkování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Alenko, tak háček, vlnu a šup do toho :o) držím palec! Pa, L.

   Vymazat
 18. Leničko,tak Eliotka :) vypadá fakt super...no uvidím zda zvládnu i tohle :) ...doufám,že Meluzínka je už zdravá...opatrujte se papa K.♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Klárko, tak o tom vůbec nepochybuju!!! Meluzka už je v poho a zase řádí, za to já jsem chcípla...

   Vymazat
 19. Leni, já věděla, že nezklameš a připravíš nám opět další z bezva návodů. Jak se znám nedá mi, abych ji nevyzkoušela. A gratuluji k milionku, konečně si bohatá viď ? :o)))).... užívej adventní čas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě moc těší, že jsem nezklamala :o) to bych ani tolika svým příznivcům udělat nemohla :o) díky moc, Alenko, budu držet palec, ať se dílo podaří! A ano, jsem bohatá, bohatá novými přáteli, byť jen "virtuálními" :o) pa, L.

   Vymazat
 20. Leni, opět zase bomba, jak jináč, díky za Tvé návody. Snad už je Tvé "treperendě" líp. Krásné adventní dny, páček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc, Lucko! Treperenda už zase treperendí a zítra vyráží do školky nacvičovat na besídku, už se nemohla dočkat!

   Vymazat
 21. jé ta je hezká -určitě vyzkouším :)

  OdpovědětVymazat
 22. Ahoj Leni, tady také Lenka. Vždy jsem k tobě ráda nakukovala a podle úžasných návodů vyráběla, ale nikdy nenapsala. Nikdy nikam nepíšu, nemám ani facebook, ale tobě už musím. Tvůj blog je naprosto dokonalý a hlavně lidský. Ráda se podělíš o své pracně vytvořené návody a jsi milá a vstřícná.
  Přeji tobě a celé tvé rodině krásný advent, nádherné vánoční svátky a plno dalších spokojených návštěvníků :-). Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Leni! Tak to mě moc těší, že jsem "způsobila", že ses odhodlala sem napsat :o) moc mě to těší :o) i k vám domů přeju krásný předvánoční čas, bohatého a klidného ježíška a hlavně zdraví, zdraví, zdraví! Protože to když je, tak to ostatní přijde už pak tak nějak samo :o) pa,L.

   Vymazat
 23. Moc díky za návod na tuhle úúúžasnou čepku, moc se mi líbila hned na první pohled a doufala jsem tajně, že návod dodáš:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bětko, nemáš zač, já děkuju za krásný komentář a hlavně přízeň! Pa, L.

   Vymazat
 24. Milá Lenko, jsem babča tří malých slečen a nevím, které dřív vytvořím tuhle parádní čepičku. Nakukuji k Tobě každý den a čekám čím nás zase překvapíš, jsi šikulka, ale nejkrásnější je to, že se vždycky ochotně podělíš o návod, lidiček jako Ty je v dnešní době moooooc málo, díky, že jsi. Příjemný předvánoční čas a hodně nápadů do příštího roku přeje Naďa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Naďo! No, tak to máš vskutku co dělat, tři hlavičky něco spotřebují :o) děkuju moc a přeju háčku zdar! L.

   Vymazat
 25. Perfektní! Gratuluji milonářko!
  Hezký večer, Helena

  OdpovědětVymazat
 26. ...jsem chtěla být vtipná a uteklo mi i...

  OdpovědětVymazat
 27. I já se připojuji ke gratulantům.Tvůj blog Leni nemá chybu. Díky, že Tě máme. Jsi šikovná, pracovitá, prostě skvělá

  OdpovědětVymazat
 28. Ahoj Leničko,Tvá čepička mě uchvátila,mám tento tip ráda,jsem také ráda,že se Ti líbí mé označení
  Eliotka,mám dost velké fofry,ale myslím,že čepičku bych mohla určitě zvládnout,hodila by se mi ke kabátku,už si chystám klubíčka a jdu hledat větší háček,děkuji moc za návod máš to moc pěkně rozpracované,jsi šikulka,prostě jednička -háčku zdar!!!!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Eveli, díky moc, myslím, že ten název je prostě krásný a tahle čepka si ho zaslouží! Držím palec, ať se dílo podaří! Pa, L.

   Vymazat
 29. Ahojky Leni,ta Tvá čepička je zase naprosto úžasná.Zítra mastím pro vlnu a hned se do ní o víkendu pustím.Už mám spácháno několik výrobků,které jsem vyráběla podel Tvých návodů-).Krásný předvánoční čas přeje Renata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Reni, díky díky moc! Držím palec, ať se podaří i toto dílo! Krásný večer, L.

   Vymazat
 30. Ahoj Lenko, tak tyhle cepicky jsou nadherne! Moc dekuju za podeleni se o navod. Obdivuju a dekuju ti za to, ze se delis o navody, ktere si pracne vyzkousis ci vymyslis. Urcite se o ni jeste tuhle zimu pokusim! Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Petro, díky moc! Pokus se, není to složité, držím palec. Hezký večer, L.

   Vymazat
 31. Milá Leni, taky děkuju za návod, ale já v každým čemkoli na hlavě vypadám jako.........no, nebudu to ani psát. Ale malé bych ji ráda udělala. Jen si musím někde vypozorovat jak se to vlastně na hlavince nosí.
  moc ještě jednou děkuji a přeji krásný klidný adventní čas. Majka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Majko, moc děkuju! Tak to buď v klidu, já nevypadám v čepicích o nic líp. Ale už jsem z toho vyrostla a zjistila jsem, že lépe vypadati jak jojo, než míti namrzlé uši a zastydlé dutiny :o) hezký večer, L.

   Vymazat
 32. pozdravujem, lenka, dakujem, ze tu ste pre nas aj s vasim najsamlepsim blogom, za dokonale postupy prac, pedantne fotenie jednotlivych krokov, krasne napady a vytvory a hlavne za to, ze sa s nami delite a pomahate. nenormalne sa tesim z vasho blogu :) dojoncujem "veselu kabelku" a snad zvladnem podla vashp navodu aj tuto krasnu ciapku :) dakujeeem a prajem vela dobrych napadov, lucia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Lucia, díky moc za krásný a milý komentář! Držím palec, ať se dílo podaří! Hezký večer a háčku zdar, L.

   Vymazat
 33. Ahoj Leni, jsem ráda žes návod zveřejnila! Čepice se mi moc líbí a hned se do ní budu muset pustit, v pátek odjíždím tak abych byla za kočku :-) Chtěla jsem se rozběhnout pro háček do galanterie ale pak jsem si vzpomněla, že mám krabici se starýma jehlicemi co jsou po jedné a našla tam i odpovídající velikost. Tak už jen stačili kleště a háček je na světě. Díky. Máculka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemáš zač, Máculko :o) držím palec, ať se dílo podaří!!!

   Vymazat
 34. Tedaaa,ta je,hned se do ni pustim ;-)

  Jenom se zeptam - nejak jsem v navodu prehlidla,kde se hackujibty 2x nahozene DS?
  Dekuji za upresneni ;-)
  Jinak mate paradni stranky, poradne to tu prosmejdim a je mi jasny,ze tu budu pecena varena :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Margot! Dvakrát nahozený DS se háčkuje stejně jako obyčejný DS, jen s tím, že na začátku nahodíš přízi na háček dvakrát a uháčkuješ ho vlastně jako dvakrát nad sebou. Koukni do mých starších článků Učíme se háčkovat. Tam bych to měla mít. L.

   Vymazat
  2. Zdravím, také jsem v návodu na čepičku marně hledala, kdy se tam ty dvakrát nahozené sloupky objeví, když jsou v přehledu na začátku, abych si případně našla, jak se dělají. Ale v hlavní části nebyly a lem jsem odkoukala z obrázku. Mám ji, ale zatím jsem ji nevytáhla, protože není zima. Každopádně si určitě uháčkuji ještě minimálně jednu nestrakatou, je to nádhera. Děkuji za návod

   Vymazat
 35. Lenka, veľké ďakujem za tento návodík, už dávnejšie hľadám návod na takúto čiapočku, tak sa teším, určite si uháčkujem, no momentálne podľa Tvojho návodu robím anjelikov a srdiečka na vianočný stromček:o) Máš super blog, perfektné vecičky a návody, dík, že sa s nami s týmto všetkým delíš, prajem krásne sviatky pokoja, páá

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj, Eriko! Děkuji za návštěvu a krásný komentář! Jsem ráda, že se Ti návod na čepičku podařilo najít zrovna u mě a že se Ti můj blog líbí! Budu potěšena, když se budeš zase vracet :o) krásnou neděli, L.

   Vymazat
 36. Lenka, ďakujem za návod. Čiapka je už urobená, bude to vianočný darček. Sedí perfektne. Tiež nie som čiapkový typ ale nad touto uvažujem aj pre mňa. Ešte raz veľká vďaka, nie každý sa podelí o návod.
  Blog pekný, chodím sa sem dosť často pokochať a aj pre inšpiráciu.
  Pekné Vianoce plné pokoja a radosti.
  Katka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc Katko, tak to jsem ráda, že se dílo podařilo!!! Jsem ráda, že se Ti můj blog tak líbí a pravidelně ho navštěvuješ. Krásný advent, L.

   Vymazat
 37. Moc děkuji za perfektní návod. Čepice je hotová :-) Vladka

  OdpovědětVymazat
 38. perfektne vypracovaný blog, nádherné práce, moc som sa potešila keď som ťa našla, určite si niečo vyberiem na inšpiráciu pre seba a pre mojich blízkych, gratulujem a želám veselého Silvestra a úspešný
  Nový rok

  OdpovědětVymazat
 39. Prosím prosím,potřebuju poradit.Udělám 44 ŘO a pak to otočím a do těch 44 oček udělám další řo?Párám to už po třetí a nemůžu na to přijít.A jak pak dál?Ta první řada-udělám dle návodu a z druhé strany řetízku obháčkuji stejně?Ta čepice mi nedá spát!!:-DRelaxuju u toho po učení:-DDěkuji moc:),Simča Simeonka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 40. čepička je tak skvělá, že si nejspíš konečně vytvořím i něco pro sebe! Moc děkuju za návod...není první, co se mi tu líbí! Srdíčka )pro mámy) už čekají na finální úpravy...
  Markéta

  OdpovědětVymazat
 41. Dobrý den, čepičku jsem zkoušela, postupovala jsem, myslím si, dle Vašich pokynů. Mám i stejný počet ok a řad, ale čepička mi je hodně malá. a mám ji neforemnou- takovou jakoby hranatou na bocích a ne do půlkruhu. čím to může být? Každá řada se píchá vždy za zadní niť? Taky mám dojem, že vzor mám malinko jiný....Dorka

  OdpovědětVymazat
 42. Dobry den Leni,
  jste opravdu kreativni,klobouk dolu,stranecku mate uzasnou tak jako cepka a vse ostatni.Mockrat dekuji,ze se s nama delite o svoji tvorbu a nic za to nechcete.Rada hackuji cepule a tato je zase neco uplne jineho,uz se tesim jak se do ni pustim :) a preji Vám dalsi milion.Jitka

  OdpovědětVymazat
 43. výborný nápad Leni,moc děkuji za popis,určitě ji vyzkouším..

  OdpovědětVymazat
 44. Právě dnes jsem doděla čepičku podle vašeho návodu, je nádherná. Moc Vám děkuji za tuto stránku už jsem z ní dělala tolik věcí a vždy to každého potěší a nejvíc mě, protože se mi to podaří (možná to zní trochu samolibě), ale je to zejména díky vašemu popisu a přidaným fotografiím. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den Leni
   Opravdu jste kreativní člověk,naučila jsem se srdíčka a přestože nejsou tak perfektní jako vaše,radosti nadělaly spousty.Také vánoční kolečka jsou úžasná a klidně mohou dělat radost po celý rok.Jen bych vás prosila o radu.Po naškrobení mi zůstávaji na té straně,která leží na podložce, místa se zaschlým škrobem.Třeba to tak má být,nebo je to moje nešikovnost.Byla bych moc ráda,kdyby jste mi poradila,jak se toho vyvarovat.Předem vám moc děkuji a přeji mnoho takových krásných nápadů,kterým děláte radost nejen sobě,ale i nám,kteří se něco přiučí. Jana

   Vymazat
 45. Dobrý den, dnes jsem se proklikala a musím, prostě musím dceři tuto čepičku uháčkovat! Děkuji za krásný návod

  OdpovědětVymazat
 46. Leni,cepicka je kouzelna! Ted ji delam sve 4lete dceri. Zacala jsem z Comfortu na 40ro,ale nevim,kolik rad.Taky se mi to zda kratke,ale snad se to podda. Zatim mam hen 6rad. Nemohla bych krome rady poprosit i navod na tu krasnou kyticku z uvodni fotky? Dekuji Lenka

  OdpovědětVymazat
 47. Ahojky čepice moc hezká,jen nemohu přijít na to co znamená vzít za zadní miť polackae@seznam.cz. za každou radu předem dík

  OdpovědětVymazat
 48. Dobrý den Lenko, mohu poprosit návod na kytku co je na cepicce?Nikde se mi nedaří najít nic tak pěkného a srozumitelne napsáno.Děkuji Vladka

  OdpovědětVymazat
 49. Dobry den Lenko, Vase napady a navody jsou uzasne a vlastne diky Vam a Vasemu blogu jsem se vloni v tehotenstvi naucila hackovat. Nevedlo se mi moc dobre a pri hackovani jsem zapomnela na vse co mne trapilo. Tato cepicka je vazne nadherna a uz se tesim az si ji me male dceri nasadim :) Mejte se krasne a diky Irena a Florentinka

  OdpovědětVymazat
 50. Moc děkuji za super návod na rychlou , teplou a hlavně krásnou čepičku... :)

  OdpovědětVymazat
 51. Zdravim.nemůžu pochopit počet ok na čepici.Jak se příbírají oka do 88 Děkuji Cerná

  OdpovědětVymazat
 52. Dobrý den Leni,vaše stránka je super.Měla bych prosbičku měla by jste prosím návod na kytičku?děkuji a hezký den.Petra B.

  OdpovědětVymazat
 53. Dobrý večer Lenko,jestli jsem dobře pochopila,tak každou řadu budu dělat za zadní nitku?Jak poznám co rub a co je líc?

  OdpovědětVymazat
 54. Díky za super návod, čepice se mi podařila a sklidila velký obdiv - Evina

  OdpovědětVymazat
 55. Dobrý den, čepička je nádherná. Děkuji za návod, malá už jí nosí a teď jsem se pustila do další pro sebe :-D

  OdpovědětVymazat
 56. pěkné,moc pěkné všechno.Děkuji za Vaše nápady.

  OdpovědětVymazat
 57. Leni, mohla byste mi napsat ve kterých místech měříte hlavu? Každý měří jinde, tak jen ať to mám správně :-) Moooooc děkuji. Zuzka.

  OdpovědětVymazat
 58. Děkuji za návod, čepička se povedla. Veliká paráda.

  OdpovědětVymazat
 59. Dobrý večer, rozhodla jsem se udělat si čepici i pro sebe, jelikož všechny okolo sebe jsem již obháčkovala :-) Moc se mi líbí tahle Vaše, je to něco neobvyklého a moc hezkého, děkujeme ;-)
  Chtěla jsem se zeptat, jestli už jí někdo zkoušel z dolphinky.. Děkuji moc..

  OdpovědětVymazat
 60. Dobrý večer Lenka,zaujala ma krásna "eliotka".Štrikujem už takých 5O rokov,ale s háčikom som nikdy nebola veľký kamarát.Ale váš návod ma tak zaujal že skúšam stále znova a verím.že to zvládnem.Môj problém je,že pracujem veľmi napevno.Chce to proste cvik....Asi mekšiu vlnu a silnejší háčik by to chcelo...Držte mi palce,ďakujem
  želám vám veľa nových nápadov

  OdpovědětVymazat
 61. Paráda...skúsila som tiež. A názov článku.....perfektný.

  OdpovědětVymazat
 62. Ta je nádherná,večer to zkusím :-),nádherný blog,zdravím,Mirka

  OdpovědětVymazat
 63. Super i já s oběma rukama levýma jsem ji zvládla. Díky moooooc. ;-)

  OdpovědětVymazat
 64. Dobrý den, čepička je suprová, ale ať se snažím jak chci a jdu přesně podle Vašeho návodu, čepička je pokaždé jen dětská :D ráda bych si ji uháčkovala pro sebe... prosím o radu... děkuji Martina

  OdpovědětVymazat
 65. Úžasný návod a čepička, jsem nadšená! Jednu už má dcerka a určitě udělám další!

  OdpovědětVymazat
 66. krása, super návody, pochopila jsem i já , která není kamarádka s nákresy, ale tenhle postup je jak dělanej pro mě moc moc děkuju a už čekám, co se tu objeví nového)))

  OdpovědětVymazat
 67. Dobrý den, moc se mi líbí váš návod na čepičku, určitě ji vyzkouším. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli byste taky neměla návod na nějaký pěkný háčkovaný puf. Nemůžu najít nic, co by se mi líbilo. Pletené vypadají lépe, ale to mi moc nejde. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 68. Dobry den Leni.mam prosbu.viete mi poradit ako mam vypocitat kolko ociek treba pri obvode hlavy 49cm?dakujem moc.vsetky Vase prace su moc krasne :)

  OdpovědětVymazat
 69. Dobrý den Lenko,
  čepice je super a návod taky Dámskou už mám hotovou.
  Chci se zeptat kolik těch proužků bych asi potřebovala na dětskou čepičku
  tak na 4,5 roku? Nemám to jak poměřit.Děkuji.

  OdpovědětVymazat
 70. Dobrý deň! Prosím Vás, kde sa pri háčkovaní čiapky začína dvakrát nahodený dlhý stĺpik? Čiapka je veľmi pekná, ale nie je guľatá. Musím ju vypárať. V popise nie je napísane odkiaľ sa začína DDS. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Anna zo Slovenska.

  OdpovědětVymazat
 71. Dobrý den Leni, chci se zeptat zda by na čepičku byla vhodná Everyday? Děkuji moc a přeji krásný den. Petra

  OdpovědětVymazat
 72. Jako jediný v České republice Vám můžeme pomoci půjčky, popravy, insolvence, směnky. Máme bezkonkurenční podmínky, kdy naše služby jsou již dlouho vyhledávané pro jejich dostupnost a pevnost. Pomůžeme: Zaměstnaným, nemluvě o starších, důchodcích, matkách, společnostech, popravě. Nabízíme individuální přístup ke klientům. Hledáte 50 000, - Kč - 100 000 000, - Kč pro osoby starší 20 let? Pak nás okamžitě kontaktujte a podívejte se na něj. Jasná smlouva - Jasné podmínky. Nezprostředkujeme, ale vyřešíme to. Normální doba zpracování je pouze 60 minut. Pracujeme na trhu již 10 let. Během této doby jsme oslovili tisíce klientů a ty, kteří se již s námi rádi vrátí. Nabízíme záruku, spolehlivost, rychlost. Jak to udělat? Obraťte se na svého poradce, který se s vámi postará bez zbytečného čekání. RYCHLÝ KONTAKT: (garciajsacramento@gmail.com) LOVELY CLIENT JE NAJLEPŠÍ REKLAMA. . Máme opravdu řešení pro každého. Pro více informací kontaktujte mne: garciajsacramento@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 73. Nádherná čepička :), jdu jí háčkovat pro vnučku.
  Mohla byste mi, prosím, poradit? M8 obvod kolem hlavy 52 cm. Kolik bych měla udělat řad? nemohu to zkoušet, protože to má být překvapení.
  Děkuji pěkně, Jana

  OdpovědětVymazat
 74. Usually I never comment on blogs but your article is so convincing that I never stop myself to say something about it. You’re doing a great job Man,Keep it up.
  study in canada
  ielts coaching in gurgaon

  OdpovědětVymazat
 75. Thanks for this informative article, I hope you will get the most positive response especially for this post. . .

  target visa gift card balance,
  check mybalancenow,

  OdpovědětVymazat
 76. Thank you for posting such a great article! It contains wonderful and helpful posts. Keep up the good work

  Voter Id Card Correction

  OdpovědětVymazat
 77. Christmas present cards that let the recipient pick their favorite holiday cheer. ... RedCard 5 percent savings do not include: Target GiftCards and Stockpile. the Gift of college ... Verify the balance of your Balance.
  coinbase login
  coinbase pro login
  showtimeanytime/activate
  paypal login
  primevideo.com/mytv
  dogecoin wallet
  target gift card balance

  OdpovědětVymazat
 78. Amazon Prime membership grants you access to the Amazon Prime MyTV App. To get your Prime membership, you will need to create an account. You can stream on the big screen and enjoy an incredible selection of web series and other shows.amazon com code
  venmo login
  aol login
  amazon/code
  amex login
  amazon code
  hbomax.com/tvsignin  OdpovědětVymazat
 79. Make deposits to your Doge Wallet using more than 100 cryptocurrency. These will be converted into DOGE immediately.capital One Login
  american express login
  ethereum wallet
  gemini exchange
  blockchain wallet

  OdpovědětVymazat
 80. Freewallet implements significant security measures to protect the security of your cryptocurrency assets. Private keys of yours are protected and stored in a secure location. If you do lose your mobile phone your DOGE will not be lost and you will be able to gain the access to your account using the other devices.btc wallet
  gemini wallet
  blockchain login
  coinbase account recovery
  coinbase not working

  OdpovědětVymazat
 81. Your Dogecoins will be safe through Freewallet. You don't have to remember specific recovery words to recover your Dogecoin account. You can login to the same account with a different smartphone. If you don't have a mobile device, you can notify us of the need to close the account and transfer the coins to another account.
  coinbase Login
  coinbase Login
  uniswap login
  spectrum email login
  bittrex login

  OdpovědětVymazat
 82. You can earn DOGE for free via faucets, a special website. You can earn Dogecoins when you play games, completing simple tasks such as watching ads and downloading mobile apps. It is important to note that you will not earn a lot performing these tasks, and the amount you earn will be very tiny. Beware that there are lots of fake websites that could scam you to take your cash or confidential information.robinhood crypto wallet
  ronin wallet
  amazon.com/mytv
  amazon.com/code
  google play redeem code

  OdpovědětVymazat
 83. Dogecoin is mined using GPU on your home computer or mining equipment. It is among the easiest coins to mine as one block can be processed in just 10 minutes, which makes it among the most efficient cryptocurrency to mine. There are a variety of ways to mine DOGE
  dogecoin wallet
  coinsmart login
  trezor.io/start
  wells fargo login
  citicards login

  OdpovědětVymazat
 84. Macy's Gift Card Balance * Call Macy's at 1-800-511-2752 to check the balance * Or, you can visit the store.
  Best Buy Gift Card Balance
  Mastercard gift card balance
  google play redeem code

  OdpovědětVymazat
 85. Error in PayPal login passwordThis happens when you don't enter the correct login credentials at the sign-up page. To reset your password,Password to PayPalGo to https://sites.google.com/view/paypal-loginss/questions/faq1440 to learn how to regain access.

  starbucks gift card balance
  Play.google.com/redeem
  paypal sign in
  amazon.com code
  amazon code
  cash app login

  OdpovědětVymazat
 86. By making internet accessible entirely unbiased, scientifically sound, and easily understandable health and lifestyle-relevant information, Healthy life human is redefining how the general public views health and fitness. We set out to build a website that provides trustworthy, reliable, and current information on a variety of subjects, including health, fitness, nutrition, well-being, and food.

  OdpovědětVymazat
 87. "Instagram video download serivce by MyInstaSave.com, allows to download Instagram videos and photos, reels online. It is a really simple Instagram video downloader, story saver etc.
  instagram video download
  instagram reels download
  instagram video downloader
  instagram story download"

  OdpovědětVymazat
 88. Instagram video download serivce by MyInstaSave.com, allows to download Instagram videos and photos, reels online. It is a really simple Instagram video downloader, story saver etc.

  instagram video download
  instagram reels download
  instagram video downloader
  instagram story download

  OdpovědětVymazat

Děkuji moc za všechny vaše milé komentáře :o) jsem ráda, že jste se u mě zastavili... A pro anonymní komentující - podepisujte se prosím, případně na sebe vložte i odkaz (pokud se známe z FB nebo MMB), jinak nemám tuchu, kdo mi to vlastně tak pěkně píše :o)!